GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Gminy Żary z siedzibą w Bieniowie, 68-204 Bieniów ul. Zielonogórska 14

Aktualności

SPOTKANIE DKK

Gminna Biblioteka Publiczna w Żarach z siedzibą w Bieniowie zaprasza na spotkanie  Klubu Książki ,                                                                                            …

Więcej


„Przygody Fenka” w bibliotece w Złotniku.

W bibliotece w Złotniku było bardzo wesoło, za sprawą książki  „Przygody Fenka”. Lisek Fenek i jego przygoda, bardzo spodobał się dzieciom z Kubusiowego Przedszkola  w Złotniku. „Wiosna w ogrodzie” to książeczka z serii: PORY ROKU.

Więcej


Olbrachtów na Wielkanoc :)

 W naszej bibliotece trwają przygotowania do Gminnego Konkursu Wielkanocnego. Namalowaliśmy już ponad 100 pisnek- a to jeszcze nie koniec :) Biblioteka w Olbrachtowie jest już  tak wielobarwna,że bibliotekarka dostała już oczopląsu :)  

Więcej


Olbrachtów- NIECZYNNE.

W dniu 24 marca 2017 r. BIBLIOTEKA w OLBRACHTOWIE będzie NIECZYNNA z powodu wyjazdu służbowego. Gminna Biblioteka Publiczna w Żarach z siedzibą w Bieniowie- filia Olbrachtów.

Więcej


Biblioteka w Grabiku czynna:

Piątek 17.03.2017 - Od 8.00 - 12.00 Środa 22.03.2017 - NIECZYNNA Piątek 24.03.2017 - NIECZYNNA Za utrudnienia przepraszamy

Więcej


Klub Małego Czytelnika w Grabiku

W bibliotece w Grabiku odbyło sie kolejne spotkanie Klubu Małego Czytelnika. Do klubu należą 4-latki z Gminnego Przedszkola z Grabika. Dziś czytaliśmy wiersze Jana Brzechwy "Żuk", "Smok", "Koziołeczek".

Więcej


Lubuski Konkurs Recytatorski.

  W eliminacjach powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego nasza czytelniczka Malwinka zdobyła WYRÓŻNIENIE. Jesteśmy z Niej bardzo dumni. Jednocześnie dziękujemy Jej za ogrom pracy włożony w przygotowanie się do konkursu . Malwinka reprezentowała w konkursie Bibliotekę Olbrachtów . BRAWO !!! [Gminna Biblioteka Publiczna w Żarach z siedzibą w Bieniowie- filia Olbrachtów]

Więcej


Góry moja Pasja

14 marca w ramach cyklicznych spotkań „Góry – moja pasja”, bibliotekę w Grabiku odwiedził Rajmund Kondratowicz, instruktor taternictwa jaskiniowego, narciarstwa wysokogórskiego i instruktor PZN, ratownik GOPR, uczestnik i kierownik kilkunastu wypraw w Alpy, Andy, Kordyliery, Atlas. Pan Rajmund jest członkiem Speleoklubu Bobry Żagań od 1985 roku. Podczas spotkania opowiadał o wyprawie na Chan Tengri, położonej na granicy Kazachstanu, Chin i…

Więcej


Olbrachtów- NIECZYNNE.

Biblioteka w Olbrachtowie będzie nieczynna do 17 marca. Za utrudnienia przepraszamy.    

Więcej


SPOTKANIE DKK

Gminna Biblioteka Publiczna w Żarach z siedzibą w Bieniowie zaprasza członków klubu książki w piątek 10-go marca na godzinę 16:00. Będziemy omawiać książkę B. Kosmowskiej "Gorzko", oraz wybierzemy kolejną na następny miesiąc . Serdecznie zapraszam - Jolanta Czaińska.

Więcej


Kolorowe zabawy z Książką

Gminna Biblioteka Publiczna w Żarach z siedzibą w Bieniowie Filia w Mirostowicach Górnych zorganizowała dla dzieci zajęcia literacko- plastyczne na podstawie książki Butler pod tytułem "Zimowy dzień"- Przygody małego Jeżyka.

Więcej


Olbrachtów -NIECZYNNE.

W dniu 9 marca filia biblioteczna w Olbrachtowie będzie NIECZYNNA. Za  utrudnienia przepraszamy. B.Szałega.  

Więcej


Biblioteka w Grabiku gościła przedszkolaków

Bibliotekę w Grabiku odwiedziły przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Grabiku. Poprzez czarodziejskie zaklęcia wyczarowały teatrzyk Kamischibai, który słuchały z zaciekaiwniem. Później był czas na zabawę.

Więcej


zajęcia Plastyczne w Drożkowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Żarach z siedzibą w Bieniowie filia w Drożkowie w każdą środę organizuje cykliczne zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Uśmiechem i kolorami świat ozdabiamy".

Więcej


Dzień Kobiet w Bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Żarach z siedzibą w Bieniowie Filia w Mirostowicach Górnych zorganizowała wtorkowe spotkanie z czytelniczkami z okazji Dnia Kobiet, które przebiegło w miłej atmosferze.

Więcej


1 [2] [3] [4] [5]